با سلام و احترام،


چندی از مخاطبان سئوالی درخصوص دلیل نامگذاری تارنگار اینجانب نموده‌اند، قبل از پاسخگویی لازم می‌دانم که از این عزیزان کمال سپاسگذاری را داشته باشم.
هرگاه صحبت از نام‌گذاری از چیزی یا کسی بیان می‌شود منظورمان شناختن آن و یا صفات کسی و یا آن شی می‌باشد، لذا تمام افراد سعی بر این دارند برای نام‌گذاری، بهترین اسم را که بیان کننده حالات مسمی باشد انتخاب ‌نمایند. اما دلیل انتخاب لغت کریمانه، جهت تارنگار خود بشرح ذیل می‌باشد:
-    از آنجائیکه مطالب این تارنگار موضوعات فرهنگی و مذهبی در بر دارد و الگو‌های فرهنگی و مذهبی ما بزرگوارانی  همچون ائمه معصومین (ع) و آنان نیز مصداق انسان کریمانه‌اند دلیل انتخاب اینجانب بوده است.
-    لغت کریمانه بمعنای از روی کرم که نوعی رفتار و خلق و خوی یک انسان کریم می‌باشد و برگرفته از ریشه کرم و معنی آن بخشش، بزرگواری و جوانمردی که تماماً صفات خداوند است . نام‌گذاری گردیده است.
-    و از آنجائیکه بنده توفیق خدمت‌گذاری در هیئتی تحت عنوان کریم اهل بیت را دارم بهتر دانستم نام تارنگارم را مأخوذ از نام این هیئت باشد. ضمناً حدیثی بعلاوه تفسیر آن در ارتباط با این موضوع (کریمانه) بعنوان عفو و بخشش در مورخ 28/2/90 در تارنگار ارائه شده است.


 و در آخر به قول حضرت حافظ:

من ار چه حافظ شهرم جوی نمی‌ارزم
مگر تو از کرم خویش یار من باش ومن الله التوفیق
کریمانه

[ ۱ تیر ۱۳٩٠ ] [ ۳:۱٥ ‎ب.ظ ] [ علیرضا ساروقی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By VatanSkin :.
صفحات اختصاصی
امکانات وب